Magyarországon még az átlagnál is jóval magasabb, 67 százalékos a jelenleginél kedvezőtlenebb időskori életkörülményekkel kalkulálók aránya az Aegon 15 országra kiterjedő nemzetközi kutatása szerint.

A felmérésben résztvevők közel fele, 49 százaléka számít arra, hogy a jövő nyugdíjasai a maiaknál rosszabb helyzetben lesznek.

A nyugdíjas évekre tervezett pénzügyi eszközök között a legtöbben, 46 százalék az állami nyugdíjrendszert említette, valamilyen saját megtakarításra a válaszadók 30 százaléka támaszkodna, míg a munkáltatói programok súlya 24 százalékos. Ehhez képest Magyarországon 57 százalék épít elsősorban az állami pillérre, miközben a saját megtakarításokat előtérbe helyezők aránya 29 százalék, a munkáltatókra is építőké pedig 15 százalék.

Az online kutatás szerint a magyarok csak 7 százaléka gondolja azt, hogy az államnak nincs teendője, mert a nyugdíjak kifizetése a jövőben is tökéletesen fenntartható lesz.

A 15 ország átlagában a munkavállalók úgy gondolják, hogy a jelenlegi jövedelmük 68 százalékára lesz szükségük nyugdíjasként, Magyarországon ez az arány 80 százalék.

A megkérdezettek 25 százaléka hisz abban, hogy biztosítva lesz az elvárt összeg, és további 13 százalék gondolja azt, hogy a szükséges jövedelem 75 százalékát tudja majd biztosítani magának.

Az idei Aegon nyugdíj-felkészültségi kutatás 14 400 munkavállaló és 1600 nyugdíjas válaszait elemezte a világ 15 országából: Ausztrália, Brazília, Kanada, Kína, Franciaország, Németország, Magyarország, India, Japán, Hollandia, Lengyelország, Spanyolország, Törökország, Egyesült Királyság és az USA.

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!