A pedagógusszakszervezet szerint arcpirító, az egészségügyi érdekképviselet szerint igazságtalan, hogy a tárcánál, amelyhez a két terület tartozik, több mint 4 milliárd forintot osztottak szét az uniós támogatások sikeres lehívásáért – írja a HVG.

A Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke szerint az ápolók többsége pár tízezer forint bónusznak is nagyon örülne, erre azonban általában nincs pénz az Emberi Erőforrások Minisztériumának felügyelete alatt álló kórházakban és szociális intézményekben – mondta az RTL Klub Híradójának az érdekképviselet elnöke.

Soós Adrianna azt mondta, a tárca többször is azzal utasította el a béremelést, hogy nincs rá fedezet.

„De hát úgy látjuk, hogy pénz mégis csak van…”

Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke

Az elnök arra utalt, hogy kedden a 24.hu közérdekű adatigényléssel megszerzett információkat közzétéve megírta: az emberierőforrás-tárcánál dolgozóknak az uniós támogatások gyors lehívásáért tavaly év közepén és idén januárban összesen 4,268 milliárd forint bónuszt osztottak ki.

A tárca később közleményt adott ki, amelyben azt magyarázta, hogy a pénz sem bónusz, sem jutalom nem volt. Az ugyanis "céljuttatás", amelyet egy kormányhatározat értelmében az uniós fejlesztési célok teljesítéséhez hozzájáruló munkatársak szigorú teljesítménycélok és teljesítménykövetelmények végrehajtását követően váltak jogosulttá.

A Híradónak Szűcs tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvezető elnöke azt mondta, arcpirítóan soknak tartja a kiosztott pénzt.

A stáb kereste az Emmit is, ám nem válaszoltak a kérdéseikre.

Forrás: HVG

Hozzászólok a Facebookon