Saját pénzből kell fizetnie az étkezését a déli határra vezényelt, nagyjából ötszáz próbaidős rendőrnek – a Független Rendőr Szakszervezet főtitkára szerint.

Pongó Géza a HírTV műsorában hozzátette: míg az odavezényelt rendőr hivatalból kap ellátást, a második évüket kezdő rendőrgyakornokok mindenféle juttatás nélkül végzik a határellenőrzést idősebb kollégáikkal együtt.

A főtitkár hozzátette: szakszervezetükhöz még a szülőktől is felháborodott levelek érkeztek, ezért minden területen segíteni próbálják a fiatal rendőröket.

„Azt, hogy étkeztetésben nem részesülnek, és amit kapnak is esetleg, azt a saját zsebpénzükből, illetve jövedelmükből kell megoldani, úgy gondolom, hogy ez nem elfogadható. A Független Rendőr Szakszervezet úgy ítéli, hogy az Országos Rendőr-főkapitányságnak lépnie kell abban, hogy ha szabályzókat kell módosítani, akkor igenis előterjesztéseket kell erre tenni, és legalább a napi háromszori étkeztetés biztosítani kell az ifjú rendőrök számára is” – jelentette ki Pongó.

Forrás: HírTV