„Elég volt a nyafogásból, most már a cselekvésen a sor” – így kommentálta a Szabad Földnek a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Boros Péterné, hogy december 5-én délelőttre sztrájkot hirdetnek.

Az országos sztrájkkal a szociális ágazatban dolgozó 93 ezer ember – 90%-ban nők – siralmas anyagi helyzetére próbálják majd felhívni a figyelmet.

A szakszervezet szerint ők méltatlanul alacsony bérért végzik fizikailag is megterhelő munkájukat, s látják el a rászorultakat, azaz az időseket, fogyatékosokat, hajléktalanokat, nincsteleneket, illetve gondozzák pl. a bölcsődés gyermekeket. Szeretnék elérni azt is a munkabeszüntetéssel, hogy a szociális munka napja fizetett munkaszüneti nap legyen a jövőben. A humántárca ugyanakkor közleményt adott ki arról, hogy az utóbbi 2 évben átlagosan 16%-kal nőtt az ágazatban dolgozók bére.

Forrás: Szabad Föld