A Pedagógusok Szakszervezet is csatlakozott a Tanítanék Mozgalom szombati megmozdulásához – írja az eduline.hu.

Galló Istvánné elnök is felszólal a Tanítnék Mozgalom budapesti tüntetésén 2016. június 11-én, miután - nem túl nagy meglepetésként - pénteken a Pedagógusok Szakszervezete is csatlakozott a tanév utolsó nagy tanártüntetéséhez.

A két legnagyobb szakszervezet, a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete további 4 vidéki városban szervez közösen demonstrációt. Győrben, a Városháza előtti téren 10.30-tól beszédet mond Gosztonyi Gábor, a PSZ alelnöke is. Miskolcon, a Hősök terén 15 órától, Pécsett, a Jókai téren 15 órától, Nyíregyházán pedig a Kossuth téren 15 órától kezdődnek a tiltakozó megmozdulások.

A debreceni, a szegedi és a békéscsabai megmozdulást a Tanítanék Mozgalommal egyetértő civil szervezetek rendezik.

Forrás: eduline.hu