Tüntetésre készülnek a kereskedelmi dolgozók. Vasárnap vonulnak a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) épülete elé, és petíciót adnának át Varga Mihály miniszternek. Ha ugyanis nekik is kell dolgozni a hét utolsó napján, akkor dolgozzon a miniszter is.

Tüntetést jelentett be a Kereskedelmi Dolgozók Szakszervezete (KASZ)  a Nemzetgazdasági Minisztérium Honvéd utcai épülete elé vasárnapra, délután két órára  – értesült a Népszabadság.

Az egyórásra tervezett demonstráción felszólalnának a szakszervezet vezetői és a dolgozók is, majd petíciót adnának át Varga Mihály miniszternek.

Mint arról írtunk, a KASZ már korábban levélben fordult a miniszterhez. A 2014-ben még a boltzárat ellenző Varga hétfőn tette közzé az NGM tanulmányát arról, hogy a vasárnapi bezárás nem okozott kárt a gazdaságnak.

Orbán Viktor miniszterelnököt sem akkor, sem most nem érdekelte az NGM tanulmánya, illetve Varga véleménye, és már egy héttel korábban meghozta a döntést a boltzár feloldásáról.

Forrás: Népszabadság