A Tanítanék Mozgalom szándékosan vette át a tiltakozás irányítását a szakszervezetektől, akiket köt törvényi kötelezettségük – írja az eduline.hu.

Már nem a szakszervezetek mögé kell beállni a Tanítanék Mozgalomnak, hanem fordítva - ezt mondta Pukli István tegnapi beszéde után a Népszabadságnak.

Mai cikkünkben már mi is utaltunk rá, jelentősége lehet annak, hogy a szakszervezetek vezetői nem szólaltak fel a tüntetésen.

Pukli szerint azonban nem várhatnak a szakszervezetekre, mivel ők kénytelenek tárgyalni a kormánnyal a sztrájkról, így a végtelenségig elhúzódhat a dolog.

A Teleki igazgatója elárulta, nem egyeztettek előre az érdekképviseletekkel, így azok nem tudtak a bejelentésről.

Tegnap több tízezres tüntetésen jelentették be a tiltakozó pedagógusok, hogy ha egy héten belül nem kér bocsánatot Orbán Viktor és Áder János, úgy március 30-án egyórás vadsztrájkot tartanak.

Forrás: eduline.hu