Performanszt tartott a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szombat délután a Keleti pályaudvarnál – a szakszervezet elnöke azt mondta, ha a kormány rövid időn belül nem rendezi az oktatásban jelen lévő problémákat, néhány éven belül nemhogy szaktanár, olyan pedagógus sem lesz, aki felügyeletet biztosítana a tantermekben, csoportszobákban – írja az eduline.hu.

A PSZ akciója – amelyet a Mérce közvetített – elején a „Szegény legény vagyok, én, erdőn-mezőn járok én, krajcárom sincsen, elszakadt az ingem” kezdetű gyermekdalt énekelték el a résztvevők.

Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke azt mondta: néhány éven belül nem lesz pedagógus, aki a gyerekeket tanítsa, nemcsak szaktanárokból, hanem más pedagógusokból is hiány lesz.

Hozzátette: a követeléseik gyakorlatilag ugyanazok, mint 2016-ban, hiszen semmi nem változott. A szakszervezet szeptember 22-én kongresszust tart majd, ott fogják eldönteni, hogy a nyomásgyakorlásnak melyik eszközét fogják választani.

A performansz résztvevői fekete ernyőt tartottak maguk fölé, ezzel jelezve, szerintük mekkora bajban van az oktatás.

Forrás: eduline.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!