Nagyjából 1500 ember vonult a szakszervezetek felhívására a a Kodály köröndről a Városligetbe. A Magyar Szakszervezeti Szövetség, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma által meghirdetett demonstráción a szakszervezetek követeléseink adnak nyomatékot. Mit követelnek a tiltakozók?

A munkavállalókat védő, hatásosabb munka törvénykönyvét.

A sztrájkjog újraszabályozását illetve párbeszédet a hatalom birtokosai és a szakszervezetek között.

A bérek emelkedését figyelembe vevő nyugdíjemelést valamint rugalmasabb nyugdíjba vonulási rendszer kidolgozását.

A korengedményes és korkedvezményes nyugdíjak korszerűbb formában történő visszahozását.

Forrás: Népszava

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni