A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete közleményben adott tájékoztatást arról, hogy újabb sztrájkot szerveznek Metro Kereskedelmi Kft. üzleteiben, immár az egész országra kiterjedően – írja az atv.hu.

A közleményben azt írják: mivel az április 12-i, egy áruházra kiterjedő figyelmeztető sztrájk óta eltelt időben a Metro vezetésétől nem érkezett ajánlat a sztrájkkövetelések kielégítésével kapcsolatosan, ezért a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete sztrájkbizottsága újabb sztrájkot hirdetett meg.

A sztrájk kezdési időpontja 2019 április 17 (szerda) déli 12 óra. A sztrájk ugyanezen nap délután 16 órakor fejeződik be, és ezúttal már kiterjed valamennyi Metro áruházra - olvasható a levélben.

Kiemelték: A sztrájkbizottság tagjai továbbra is nyitottak a tárgyalásokra, de ez csak akkor tud megtörténni, ha a munkáltató hajlandó olyan ajánlattal előállni, amely érdemi választ ad a követelésekre.

Forrás: atv.hu