A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) azt közölte, hogy országszerte 7500 köztisztviselő vesz részt a sztrájkban. A közszféra dolgozóinak sztrájkjához csatlakozott az aHang egy szolidaritási akcióval a budapesti Nyugdíjfolyósítóban, ahol sorszámokat húzott körülbelül 30 aktivista, hogy megakassza a munkát, és legalább 10 perc pihenőt biztosítson a dolgozóknak – írja a 24.hu.

Egy volt közhivatalnok és pár aktivista fel is olvasott egy 10 pontos követeléslistát. Íme a követelések:

• Álljon vissza az alapszabadság 2018. december 31-i állapota!
  • Kerüljön vissza a munkaközi szünet a munkaidőn belülre!
  • Érvényesüljön hatékonyan a szolgálati idő elismerése (szenioritás), szűnjön meg az erre alkalmatlan, – a stabilitásnak ellentmondó – sávos illetmény rendszer!
  • Legyen egységes juttatási rendszer a kormányzati igazgatásban!
  • Kerüljön bevezetésre – ahol lehetséges – a rugalmas munkaidő, valósuljon meg a rugalmas munkahely!
  • A kormányzati igazgatási szervél foglalkoztatott munkavállalóra vonatkozó külön szabályról!
  • Legyen ismét munkaszüneti nap július 1-je, a Közigazgatás Napja, a köztisztviselők és kormánytisztviselők ünnepe!
  • Ne korlátozza a törvény a szakszervezeti tagdíj levonását, kapja vissza a szakszervezet az elvett jogosítványait!
  • Javaslat a Nemzeti Munkaügyi Kerekasztal létrehozására
  • A nyugdíjas a közszférában is dolgozhasson nyugdíja megtartása mellett! Igazodjon a nyugdíjemelés a tényleges inflációhoz! Álljon meg a nyugdíjasok relatív elszegényedése!

Forrás: 24.hu

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni