Március 14-re kétórás szolidaritási sztrájkot hirdetett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), több szakképzési centrummal és tankerületi központtal már megállapodtak az elégséges szolgáltatásról – olvasható az eduline.hu-n.

Ez nem az oktatási ágazat követeléseiért hirdetett akció, annak ellenére, hogy a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) 12 pontja és a mi követeléseink között vannak egybeesések (például a bérrendezés a közszféra egészére, így a közalkalmazottak számára, túlmunkák rendezése)

írta korábban Facebook-oldalán a szakszervezet a március 14-re meghirdetett szolidaritási sztrájkról, hozzátéve: azt remélik, hogy amikor az oktatásban dolgozók saját, ágazati sztrájkját hirdetik meg, mások is hasonló akciókkal segítik majd a munkabeszüntetést.

A kétórás sztrájkot március 14-re, a reggel 8 és 10 óra közötti időszakra hirdették meg.

Az elégséges szolgáltatásokról péntek estig megállapodtak többek között a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrummal, a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrummal, a Kelet-Pesti Tankerületi Központtal, a Közép-Pesti Tankerületi Központtal, több tankerületi központ és szakképzési centrum pedig hétfőre ígérte a megállapodás aláírását.

Forrás: eduline.hu