Miután ismételten eredménytelennek bizonyultak a bértárgyalások a VDSZ és a Hankook cégvezetése között, a VDSZ sztrájkbizottságának döntése értelmében szerda hajnalban 5.00 és 7.00 között kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a gyárban - közölte a szakszervezet.

Székely Tamás közleményében kiemelte: a

cégvezetés semmilyen megegyezési készséget nem mutatott a megbeszélésen nem terjesztettek elő ellenajánlatot a szakszervezet 18 százalékos bérkövetelésével szemben, a munkavállalókat képviselő VDSZ számára nem maradt más lehetőség mint a munkabeszüntetés.

A dunaújvárosi cégnél február 23-án alakult sztrájkbizottság,

a szakszervezet a 18 százalékos alapbéremelésen túl jubileumi kifizetést és 13. havi bónuszt, illetve a megszakítás nélküli munkarendben dolgozók számára 5 százalékos pótlékot akart elérni.

Akkor azt is közölték, hogy március 4-én ülnek tárgyalóasztalhoz, ha az egyeztetés nem jár sikerrel, hét napon belül lehet munkabeszüntetés.

Forrás: HVG