A munkáltató által adott elfogadhatatlan bérajánlás és az ajánlás mértékének felosztási javaslata miatt hétfő délutánra tüntetést szerveznek a Teva gyógyszergyár munkavállalói Debrecenben, közölte az Index-szel vasárnap a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ).

Több gyár dolgozói is elkezdték megszervezni magukat év elején, hogy nagyobb béremelést kényszerítsenek ki a munkaadóból.

Legutóbb a Suzukinál kezdtek szakszervezetet alakítani, nem sokkal azután, hogy az Audi dolgozói a rendszerváltás óta az egyik legkomolyabb dolgozói akciót hozták létre az országban.

Ahogy a sztrájk vége után írtuk is, az Audi munkásainak példája más gyárak dolgozóit is feltüzelheti. Az Audi-sztrájk előtt pedig a túlóratörvény elleni tiltakozás mozgósította a korábban korlátozottan aktív magyar szakszervezeteket.

Forrás: Index

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni