Megvizsgálta a munkások kérését az AHFSZ elnöksége, és úgy döntött, a sztrájksegélyek kifizetése után jótékony célra fogják felajánlani a megmaradó összeget – írja a Népszava.

A nemrég lezajlott sztrájk alatt - a kiesett munkabér miatt - sztrájksegélyt igényelhettek az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) tagjai. Ám az összegre nem mindenki tartott igényt. Mint közösségi oldalán írja a szakszervezet:

meghatódva tapasztaltuk, hogy tagjaink és kollégáink ebben a feszült helyzetben is szolidaritásuk kifejezését erősítve olyan kéréssel fordultak hozzánk, hogy a sztrájksegélyük összegét nemes célra szeretnék felajánlani.

Az AHFSZ elnöksége megvizsgálta a lehetőségeket, és úgy döntött, a sztrájksegélyek kifizetése után az erre elkülönített alapból megmaradó összeget jótékony célra fogják felajánlani. A pontos összeget még nem tudni, a kedvezményezettek viszont már megvannak:

a Magyar Gyermekmentő Alapítvány és az Emberek az Állatokért Alapítvány kapja majd a sztrájkolók támogatását.

Forrás: Népszava