Egyelőre más módszerekkel, nem országos sztrájkkal akarják érvényesíteni a munkavállalók érdekeit – erről beszélt a Klubrádiónak a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke.

A szakszervezetek egyelőre kivárnak, és még nem hoznak létre országos sztrájkbizottságot.

Mint fogalmazott, a sztrájkon kívül

más akciókra is koncentrálni kell, amelyekkel hasonló eredményeket érhetnek el.

Az érdekképviseleti vezető hozzátette:

a sztrájkhajlandóság jelenleg a közszférában dolgozók körében erős, de elszántak a pedagógusok, és a szociális területen dolgozók is.

Kordás László korábban a Népszavának is azt nyilatkozta, országos sztrájkbizottság egyelőre nem alakul, és szinte biztos, hogy a versenyszférában legfeljebb ágazati szinten, de főként az egyes munkahelyeken lehetnek munkabeszüntetések az elkövetkező hetekben.

A lapnak az Országos Sztrájkelőkészítő és Demonstrációs Bizottság péntek délutáni ülésének szünetében arról beszélt, a termelővállalatoknál a helyi bértárgyalások eredményétől függően lehet sztrájk, mint most az Audiban, de a közszférában valószínű egy összehangolt akció.

Forrás: Klubrádió