A legnagyobb német szakszervezet, az IG Metall is támogatta, az Audi magyar munkavállalóinak sztrájkját, amiről pénteken közleményt adtak ki. A munkabeszüntetésekhez kapcsolódó magyarországi utcai tiltakozássorozat szintén téma külföldön – tudta meg a  Klubrádió.

A több millió dolgozót tömörítő német fémmunkás szakszervezet, az IG Metall január 18-án, pénteken közleményben bátorította a győri Audi dolgozóit, üzenve, hogy

a jobb megélhetésért, a magasabb bérekért sztrájkolni mindenkinek alkotmányos joga,

és ebben a német vasas szakszervezet teljes támogatásáról biztosítja magyar kollégáit.

A legnagyobb német szakszervezet szerint az autóiparban dolgozóknak mindenhol össze kell fogniuk,

ezért állnak ki a magyarokért, és felszólítják az Audi vezetését a szakszervezeti követelések teljesítésére.

Pénteken az Audi magyarországi dolgozói kétórás délelőtti figyelmeztető sztrájkot tartottak. Az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) által meghirdetett akcióban mintegy négyezren vettek részt, a sztrájk oka, hogy a cég és munkavállalói ősz óta nem tudnak megállapodni az idei bérekről.

Forrás: Klubrádió