Ahogy pár hete mi is beszámoltunk róla, még január első péntekén délután 13 órától félpályás útlezárás tartottak a szakszervezetek a 86-os város felé vezető szakaszán, Balogunyom és Petőfi-telep között. Akkor a tüntetők 35 autóval lassították a forgalmat a 86-oson – írja a nyugat.hu.

Mivel a szakszervezeteknek azóta sem sikerült érdemben leülni, és követeléseikről tárgyalni a kormánnyal, január 19-ére, 19 Álljon le az ország! címszóval, országos blokádot hirdettek.

Ma kiderültek a részletek

14:30 - gyülekező a TESCO parkolóban, a benzinkút oldalán. 15:00 - indul a szombathelyi menet egészen a Thököly utcáig Az útvonal a következő: Zanati körforgalom - Ipar utcán keresztül a 87-es elkerülő úton, érintve a Söptei úti, a MOL benzinkúti és a METRÓ körforgalmakat - 11-es huszár út - Vörösmarty utca - Szent Márton utca - Thököly utca.

Forrás: nyugat.hu