Bár a munkáltatók többsége nem kíván élni az évi 400 óra túlmunka bevezetésével, több helyen trükkösen akarják rávenni a dolgozókat, egyezzenek bele, hogy 400-ra emelhessék a túlóráinak számát.

– Volt olyan közepes méretű cég, ahol a béremelésről szóló munkaszerződés-módosításba csempészték be apró betűkkel.

A dolgozók azonban kiszúrták – mondta el a Blikknek Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy mindenki alaposan nézze át, mit ír alá.

A „rabszolgatörvény” miatt jövő szombaton folytatódnak a tiltakozások.

– Zajlik a sztrájk szervezése, minden attól függ, hogy a dolgozók mennyire hajlandóak részt venni – mondta Kordás, aki szerint azokon a munkahelyeken, ahol van szakszervezet, elszántabb a hangulat.

Forrás: Blikk

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni