Megrekedtek a bértárgyalások az Életre Tervezett Országos Szakszervezet (ÉTMOSz) és a miskolci Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. között. A szakszervezet csütörtökön sztrájkbizottság felállítása mellett döntött – írja a napi.hu.

Az érdekvédők elkötelezettek a békés megoldás mellett, de a munkáltató a szakszervezet által kezdeményezett kollektív munkaügyi vitától elzárkózik, így nem maradt más választása a munkavállalóknak, mint a munkabeszüntetés nyomásgyakorló eszközéhez nyúlni - írja közleményében az ÉTMOSz .

A sztrájkbizottság értékelte a kialakult helyzetet, majd az előzetesen felmért sztrájkhajlandóság okán február 12., 2 órás általános sztrájkot hirdetett.

A szakszervezet bérkövetelése a következő:

• 19 százalékos béremelés,
  • lojalitási bónusz a munkaviszonyban eltöltött évek után,
  • Cafeteria keretösszeg növelése 60 000 forinttal 360 000 forint összegre.

A Bosch ajánlatát nem hozták nyilvánosságra. Az ügyben megkerestük a német multicég sajtóosztályát, amint válaszolnak, frissítjük a cikket.

Figyelmeztető sztrájk korábban a Bosch hatvani gyárában is volt, ott ugyanakkor bérmegállapodás jött létre február elején.

Forrás: napi.hu