A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete szerint olyan időpontban lehet a sztrájk, ami fájni fog az áruházláncnak.

Nem vezettek eredményre a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete és a Metro keddi tárgyalásai, a cég az érdekképviselet szerint olyan bérajánlatot tett, ami meglehetősen távol állt a követeléstől, így azt a tárgyalódelegáció nem fogadta el.

A Metro ezután visszavonta az ajánlatot, péntekre pedig egy újat készített. A szakszervezet szerint ez némiképp eltért az előzőtől, érdemi előrelépést azonban nem tartalmazott, így azt sem tudták elfogadni.

Mivel tisztán látszik, hogy a tárgyalások nem vezetnek eredményre, a KASZ megalakította a sztrájkbizottságot – írta közleményében az érdekképviselet.

A Metrónak a jogszabályok szerint hét napja van arra, hogy tárgyaljon a szakszervezettel, és elfogadható bérajánlattal álljon elő.

„Ha ez nem történik meg, sztrájk lesz, mégpedig olyan időpontban, amely fájni fog a cégnek” – írta a KASZ.