A jövő évi béremelés mértékéről szóló tárgyalások a napokban, illetve novemberben kezdődnek el a nagy kereskedelmi láncoknál, így a Tescónál, a Metrónál, a Sparnál és a Penny Marketnél is – mondta Sáling József, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) leköszönő elnöke.

A kereskedelemben a nagyáruházak közül most a Metrónál a legélesebb a helyzet. A szakszervezet bértárgyalást akar, csütörtökön szembesítik azzal a Metrót, hogy vagy hajlandó tárgyalni, vagy elindul a sztrájkkészülődés - mondta.

Tájékoztatott arról is, hogy a kongresszuson a szakszervezet tagjai Karsai Zoltánt, a KASZ Tesco alapszervezetének vezetőjét választották meg a KASZ elnökének, az alelnöki posztot pedig Potyondi Antal fogja betölteni. Sáling József hozzáfűzte, hogy ő az idei elnökválasztáson már nem jelöltette magát.

Forrás: napi.hu