Sok a visszaélés a hálapénzrendszerrel kapcsolatban, éppen ezért a kormány annak megszüntetését tervezi. Erről beszélt a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke, Dénes Tamás az ECHO TV Napi aktuális című műsorában.

A szakszervezet elnöke szerint felmérhetetlen, hogy a betegek hány milliárd forint hálapénzt fizetnek ki az orvosoknak. Dénes Tamás szerint az összeg nem egyenlően oszlik meg: van, aki többszáz milliót keres így évente, azonban olyan is akad, aki egy forintot sem kap, avagy nem fogad el.

A szakszervezet elnöke a műsorban arról is beszélt, hogy korábban készíttettek egy reprezentatív felmerést, amelynek eredményeként kiderült, hogy az orvosok kilencven százaléka elutasítja a hálapénzt, ezért bízik abban, hogy a kormányzat megteszi a megfelelő lépéseket a hálapénzrendszer eltörlése felé.

Forrás: echotv.hu

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.