Nagyon jó, hogy el is lehet menni az országból, de mégsem választják sokan ezt a lehetőséget – így látja a kormány.

Miért vándorolnak külföldre a magyarok a kormány szerint – erről adott be írásbeli kérdést a jobbikos Sneider Tamás. A Nemzetgazdasági Minisztérium nevében Cseresnyés Péter válaszolt, és azt írta: a magyarok kevésbé élnek ezzel a lehetőséggel.

Cseresnyés Péter államtitikár

Az államtitkár szerint az EU-hoz tartozás egyik jelentős vívmánya, hogy a magyarok is dolgozhatnak külföldön, ennek ellenére az elvándorlás alacsony innen.

Arra már nem tért ki, hogy az igazi problémát nem az elvándorlók száma jelenti, hanem az összetételük: az itthon élőknél átlagosan iskolázottabbak és fiatalabbak tervezik a kivándorlást. A KSH Népességtudományi Kutatóintézete főmunkatársának egy elemzése szerint a magas piaci értékűnek számító dolgozók két fontos csoportjának, az egyetemet végzetteknek és a szakmunkásoknak is a harmada vándorolhat el. A 18–40 éves korosztályból 680 ezren gondolkoztak el azon, hogy más országban folytassák. Ráadásul többszörösére emelkedett az utóbbi években a külföldön tanuló magyar diákok száma is.

Forrás: HVG

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.