Nemcsak forrás-, de munkaerőhiánnyal is küzdenek Magyarországon a víziközműipari cégek – mondta a szakszövetség elnöke a HírTV műsorában.

A kormány uniós forrásokra alapozott ivóvízminőség-javító programja már évek óta létezik, de több településen nem vezetett eredményre a beruházás, sőt egyes helyeken bakteriális fertőzés került a vízrendszerbe.

Kurdi Viktor, a Magyar Víziközmű Szövetség elnöke

Magyar Víziközmű Szövetség (Mavíz) a hanyag munka mögött a szakembergárda felhígulását látja.

„Amikor le kellett zárni az előző európai uniós forrásokból származó projekteket időben, akkor olyan dömping volt a piacon, hogy nagyon felhígult az a szakembergárda, és azon vállalkozások köre, amelyek ezekben a munkákban nagy tapasztalattal bírtak. És tudunk olyanról, amikor nem biztos, hogy a leginkább alkalmas vállalkozásnak volt elegendő kapacitása arra, hogy bizonyos munkafolyamatokat elvégezzen” – jelentette ki Kurdi Viktor.

Forrás: HírTV

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.