Startlaphoz Csatlakozz!

Példaértékű kollektív szerződést írtak alá Magyar Posta leányvállalatánál

Írta: Szakszervezetek.hu
Közzétéve: 2012. október 16. kedd, 14:34

Sikerült megállapodni egy munkavállalók számára kedvező kollektív szerződésről a Magyar Posta egyik leányvállalatának és az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Szakszervezetnek. A Munkástanácsok (MOSZ) tagszervezetei körében ez az első elfogadott kollektív szerződés az új Munka Törvénykönyvének (MT) életbelépése óta - írja a Hrportal.hu-hoz eljuttatott sajtóközlemény.

Példaértékű kollektív szerződést írt alá 2012. október 12-én a MOSZ Vagyonvédelmi ágazata és a Magyar Posta kizárólagos tulajdonában lévő JNT Security Kft.

Ezzel a kollektív szerződéssel sikerül kiküszöbölni az új MT által a munkavállalóknak indokolatlan hátrányokat okozó intézkedéseket:
·  a szakszervezetek tájékozódási és konzultációs jogának megszüntetését (az új MT-ből ugyanis kimaradt ez a szakszervezeteket Európa-szerte megillető jogosítvány)
·  és a keresetcsökkenéseket (a jogszabályváltozás következtében a pótlékkulcsok átalakítása egyes dolgozói csoportoknál 15-20 százalékos kereset veszteséget okoz)

„A tárgyalások során a munkaadó és a munkavállalók is úgy ítélték meg, hogy az előzetes konzultáció nélkül végrehajtott, a béreket, munkarendet, munkafeltételeket érintő, a munkavállalók hátrányára bevezetett munkáltatói intézkedések felesleges, a tárgyalások útján elkerülhető konfliktusokhoz vezetnek, rontják a munkahelyi légkört. Így bár az új MT ezt nem írja elő, a felek úgy döntöttek, hogy fenntartják a szociális párbeszéd e fontos intézményét” - írja a Munkástanácsok Országos Szövetségének közleménye.

Forrás: Hrportal.hu

Kedvencek közé   |    Add a Startlaphoz   |    Legyen ez a kezdőlapom   |    Impresszum   |    Jogfenntartó nyilatkozat   |    Adatvédelmi tájékoztató
2012 Szakszervezetek.hu - Példaértékű kollektív szerződést írtak alá Magyar Posta leányvállalatánál.