A rendezetlen bérek miatt trükközésre kényszerülnek az önkormányzati dolgozók – nyilatkozta a Hír TV Reggeli járat című műsorában a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke.

Boros Péterné elmondta: több önkormányzatban kettős jelenléti ívet vezetnek, hogy a jogszabályoknak megfeleljenek, ám a dolgozók a törvényben rögzítettnél jóval több munkát végeznek. Hozzátette: a kormányon múlik, hogy augusztusig meg tudnak-e egyezni a közalkalmazottakkal.

„Kilenc éve nem változott tizenhétezer embernek a kereste. Nagyon nagy a fluktuáció, akik a hivatalokban dolgoznak, azok nem nyolc órát dolgoznak, hanem tízet. Magyarországon a törvényes munkaidő nyolc óra. Mi szeretnénk a törvényeknek érvényt szerezni” – mondta a szakszervezeti vezető.

Forrás: HírTv