Lát esélyt a béremelésre a köztisztviselők szakszervezetének elnöke. Boros Péterné a közigazgatás napja alkalmából tartott budapesti rendezvényen kitért a július 17-re meghirdetett, kétórás figyelmeztető sztrájkra. Az érdekképviseleti vezető azt mondta, hogy a központi közigazgatásban dolgozók jogszerűen szüntetik be a munkát. Emlékeztetett, hogy az ő fizetésük kilenc éve nem nőtt. A szakszervezet 50 százalékos béremelést követel nekik – informált a HírTv.

„A kormánynak komoly fejtörést fog okozni, hogyan teremtse elő azoknak a kollégáknak a bérét, akik kilenc éve nem részesültek keresetnövelésben, és akik jogosan várják ezt el a legfőbb foglalkoztatótól, az államtól. A kormánnyal mint munkáltatóval vagyunk kapcsolatban, abszolút módon a szakszervezeti jogainkat gyakoroljuk, és a sztrájkjogunkra úgy tekintünk, mint amely Magyarországon megfelelően szabályozott, amellyel élni tudunk, és nem kívánunk viszonyulni semmilyen olyan munkáltatói nyomásgyakorláshoz, amelynek nincs helye a demokráciában” – jelentette ki a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének főtitkára.

Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének főtitkára

Forrás: HírTV